roll all the silver yourself then take the pennies to the sorter machine at the supermarket. It will do more work for each dollar, save you some time and money that you would have to spend on buying tubes for all the pennies.
Math Lesson...
For each roll of quarters the machine takes $.70
For each roll of pennies, the machine takes $.035.
If you have to roll 50 rolls of pennies, thats $1.75
Compare that to $35 for 50 rolls of quarters...
In my opinion, its worth the 7% for the machine to roll all your pennies.